1. Haberler
  2. Global
  3. 9 Haziran’da tamamlanacak olan Avrupa Parlamentosu seçimlerinde, Avrupa Komünist Hareketi üyesi olan Yunanistan Komünist Partisi ve İspanya İşçileri Komünist Partisi de yer alıyor.

9 Haziran’da tamamlanacak olan Avrupa Parlamentosu seçimlerinde, Avrupa Komünist Hareketi üyesi olan Yunanistan Komünist Partisi ve İspanya İşçileri Komünist Partisi de yer alıyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TKP Merkez Komite yaptığı açıklama ile Avrupa Parlamentosu seçimlerinde emekçileri komünistlere oy vermeye çağırdı. Açıklamaya ek olarak Yunanistan Komünist Partisi ve İspanya İşçileri Komünist Partisi liderliklerine gönderilen mektuplarla iki partinin militanca yürüttüğü seçim kampanyası selamlanarak başarı mesajları iletildi.

“9 Haziran’da tamamlanacak olan Avrupa Parlamentosu seçimlerinde Avrupa Komünist Hareketi’nde yer alan ve seçimlere giren tüm partilere başarılar diliyoruz.

Bugün emperyalist Avrupa Birliği’nin ve tek tek ülkelerdeki sermaye iktidarlarının halk düşmanı politikaları ile baskılanmaya çalışıyor Avrupa’nın emekçi halkı. Daha fazla sömürülüyor, kazanılmış hakları gasp ediliyor, ırkçı saldırılara maruz kalıyor, sahte taraflaşmaların parçası haline getiriliyor, savaşlarda ölüyor. Dahası Avrupa Birliği politikaları yalnızca Avrupa’da değil, dünyanın geri kalan ülkelerinde de işçi sınıfı için büyük bir tehdit oluşturuyor.

Ancak elbette Avrupa’ya baktığımızda bundan fazlasını görüyoruz. İşçi sınıfının en çetin mücadelelerine ve zaferlerine tanıklık etmiş bu kıtanın farklı ülkelerinde eşitlik mücadelesini yükselten yoldaşlarımız var. İşçi sınıfının hakları için mücadelesinde her zaman yanlarında olan, bu mücadelelere öncülük eden, sömürüye, işsizliğe, yoksulluğa karşı sosyalizmin sesini yükselten kardeş partiler var.

Avrupalı emekçi kardeşlerimiz, Avrupa Birliği’nin ve Avrupa sermayesinin değil işçi sınıfının sözünün geçtiği bir Avrupa için sizleri komünistlere oy vermeye çağırıyoruz.

Oylar ülkelerimizin, bölgemizin ve dünyamızın eşit ve özgür geleceği için komünistlere!”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
9 Haziran’da tamamlanacak olan Avrupa Parlamentosu seçimlerinde, Avrupa Komünist Hareketi üyesi olan Yunanistan Komünist Partisi ve İspanya İşçileri Komünist Partisi de yer alıyor.

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir