1. Haberler
  2. Uncategorized
  3. Her Zaman İyimser Bİr Anlayış Sahip Olmalı Ve Önümüzde Olumlu Bir Gündem Tutmalıyız

Her Zaman İyimser Bİr Anlayış Sahip Olmalı Ve Önümüzde Olumlu Bir Gündem Tutmalıyız

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 130 ülkeden üst düzey hükûmet ve şirket yetkilisinin katıldığı St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu’nda (SPIEF), RT (Russia Today) International’a verdiği mülakatta İkinci Dünya Savaşı sonrasında oluşturulan finansal sistemin artık günümüzün zorluklarını karşılayamadığını ve yeniden ele alınması gerektiğini belirtti. Ali Babacan, şunları söyledi:“Gelişmekte olan dünyanın, küresel finansal mekanizmalarında daha güçlü bir sese sahip olması gerektiği kesin”
 
“İkinci Dünya Savaşı sonrası oluşturulan finansal yapı, artık günümüzün ekonomik sorunlarına çözüm üretmiyor. Gelişmekte olan dünyanın, küresel finansal mekanizmalarında daha güçlü bir sese ve uluslararası finansal kuruluşlarda daha büyük bir paya sahip olması gerektiği kesin. Bu nedenle, ülkelerin bir araya gelerek uluslararası mekanizmaların daha etkili hale gelmesi için baskı yapmaları gerektiğini düşünüyorum.” 
 “Her zaman iyimser bir anlayışa sahip olmalı ve önümüzde olumlu bir gündem tutmalıyız”
 “
BRICS veya ASEAN gibi organizasyonları daha yüksek bir ses elde etmek için bir tür kaldıraç olarak kullanmak bence çok önemli ve gerekli. Ancak BRICS’i başka bir şeye alternatif olarak görmemeliyiz. BRICS’i bir rakip veya başka bir şeyin karşıtı olarak görmemeliyiz. Aksi takdirde amacına hizmet etmez. Bu yüzden BRICS’i diğer uluslararası organizasyonlara tamamlayıcı bir birliktelik olarak nasıl konumlandıracağımızı düşünmeliyiz. Her zaman iyimser bir anlayışa sahip olmalı ve önümüzde olumlu bir gündem tutmalıyız.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
Her Zaman İyimser Bİr Anlayış Sahip Olmalı Ve Önümüzde Olumlu Bir Gündem Tutmalıyız

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir